RAMAZAN BAŞLADI

2009-08-24 14:31:00

Ey ahaliii! Görüşmeyeli haftalar oldu! Tatiller bittiii! Ramazanımız hayırlı ola! Diyerek başlıyorum bu Ramazan'daki ilk yazıma.
Geçirdiğim iki haftalık bol deniz ve güneşli tatilden sonra enerji ile dolmuş vaziyette yine bilgisayarımın başındayım. Geleli henüz 4-5 gün olmasına rağmen enerji yüklü vücudumuz bu Ramazan'ın ilk misafirlerini ağırlama gücünü bize verdi. Tatildeki tek sıkıntım heralde kısıtlı imkanlarla yemek hazırlamaktı. Bu yüzden eve gelince kendimi ıssız adadan gelip medeniyetin ortasına düşmüşüm gibi hissettim ve kendimi mutfağa attım. Bu yüzden misafire yemek hazırlamak pek zevkli geçti. 
İftariyelik diye adlandırdığımız zeytin, peynir, pastırma gibi kahvaltılıklar yerine size çok komplike ve şık sunumlu bir iftariyelik tarifi vereceğim.  


RULO OMLET

Malzemeler

100 gr pastırma

80 gr yumuşak keçi peyniri ya da krem peynir

3 yumurta

yarım demet roka

tereyağı

az miktar süt

tuz, karabiber


Yapılışı

Yumurtaları süt, bir tutam tuz ve karabiber ile çırpın. Bu aşamada ben biraz da un ekledim. Daha sonra teflon tavayı ısıtın ve bir çay kaşığı tereyağını kızdırın. Yumurtalı karışımı düzgün bir şekilde tavaya dökün. Alt üst ederek pişirin. Pişen omleti tezgaha alın. Peyniri üzerine sürün ya da ğarça parça koyun. Sonra temizlenmiş roka yapraklarını koyun . En son pastımaları dizin ve düzgünce rulo yapın. Keskin bir bıçak yardımıyla verevine kesin ve rokalarla süslü tabağa yerleştirin.
Misafirlerinize bir deneyin, bu müthiş deneyimi onlar da yaşasın!

95
0
0
Yorum Yaz